Comsol Cable 3m 100W USB-C
Charge a Macbook, Windows computer, Chromebook, tablet and smartphone equipped with a USB-C port by connecting a USB-C charger. Support charging with up to 100W of power, making this cable ideal for the Macbook Pro 15 and other large laptops.
Features
- Two USB-C Male Connectors
- Supports maximum 100W (20V 5A) charging output
- Supports USB 2.0 data transfer up to 480Mbps
- E-Marker Identification for optimal performance between devices
- Reversible USB-C connector for hassle free use
- Works with Macs, Windows and Chromebook computers
2 Years Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902021014)
| SKU | 9332902021014 |
| Model # | CMU503 |
| Barcode # | 9332902021014 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997