Comsol Cable 2m 60W USB-C Silicone Black CCSS20BK
Comsol Cable 2m 60W USB-C Silicone
Charge & Sync Cable for your iPhone 16 / 15, Android, iPad Pro, tablet or laptop.
Features
- 60W of power provides fast charging for phones, tablets and laptops
- CHARGE a laptop, MacBook, Chromebook, iPad Pro, tablet or phone with a USB-C charger
- SUPER SOFT silicone cable for extreme flexibility and staying tangle-free
- DATA TRANSFER speeds up to 480Mbps for fast syncing of files or photos
- UNIVERSAL CHARGING support for any device with USB-C charging
Ideal For
- iPhone 16, iPhone 15, Android, iPad, Tablet, Laptop
Compatible With
- Apple, Samsung, Oppo, Google, Xiaomi, Motorola, Realme Nokia, Vivo & more
5 Years Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902026910)
| SKU | 9332902026910 |
| Model # | CCSS20BK |
| Barcode # | 9332902026910 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997