Comsol Cable 1.2m USB-C to Lightning White CL12WH
Comsol Cable 1.2m USB-C to Lightning
Connect your iPhone/iPad/iPod to your USB-C enabled Mac, MacBook or iPad Pro for syncing and charging. You can also use this cable with any Apple USB-C Power Adapter to charge your iOS device, and even take advantage of the fast-charging feature on select iPhone and iPad Pro models.
Features
- Charge and sync your iPhone with a USB-C compatible device
- Supports USB 2.0 transfer speeds of up to 480 Mbps
- Comes in a sleek, white design
Lifetime Manufacturer Warranty
#Comsol #travel #gift #accessories #mobile #cable #adaptor
(9332902019929)
| SKU | 9332902019929 |
| Model # | CL12WH |
| Barcode # | 9332902019929 |
| Brand | Comsol |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997