2027 Calendar David Messent Scenic Victoria Horizontal Wall VC
2027 Scenic Victoria Wall Calendar by David Messent
Enjoy the natural beauty of Victoria with the 2027 Scenic Victoria Wall Calendar by David Messent. Featuring breathtaking landscapes including coastlines, forests, and countryside, this calendar showcases the diversity of the region. Ideal for nature lovers and travellers looking to stay inspired all year.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#VictoriaAustralia #ScenicVictoria #LandscapePhotography #WallCalendar2027 #TravelAustralia #KaraOnline
(9318306310275)
| SKU | 9318306310275 |
| Model # | VC |
| Barcode # | 9318306310275 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997