2027 Calendar David Messent Sutherland Shire Horizontal Wall SUC
2027 Sutherland Shire Wall Calendar by David Messent
Showcasing local charm, the 2027 Sutherland Shire Wall Calendar by David Messent highlights the natural beauty and lifestyle of this beloved Sydney region. Perfect for residents and admirers, it's a meaningful and practical calendar for staying organised in 2027.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#SutherlandShire #SydneyLocal #NSW #WallCalendar2027 #AustraliaPhotography #KaraOnline
(9318306250274)
| SKU | 9318306250274 |
| Model # | SUC |
| Barcode # | 9318306250274 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997