2027 Calendar David Messent Sydney's Northern Beaches Horizontal Wall NBC
2027 Sydney's Northern Beaches Wall Calendar by David Messent
Bring coastal beauty into your home with the 2027 Sydney's Northern Beaches Wall Calendar by David Messent. Featuring stunning beach photography and ocean views, this calendar is perfect for beach lovers and Sydney fans. Enjoy a fresh coastal scene every month.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#NorthernBeaches #SydneyBeaches #CoastalAustralia #WallCalendar2027 #BeachPhotography #KaraOnline
(9318306260273)
| SKU | 9318306260273 |
| Model # | NBC |
| Barcode # | 9318306260273 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997