2027 Calendar David Messent Scenic Melbourne Horizontal Wall MC
2027 Scenic Melbourne Wall Calendar by David Messent
Experience one of Australia's most vibrant cities with the 2027 Scenic Melbourne Wall Calendar by David Messent. From iconic laneways to stunning coastal drives, this calendar captures Melbourne's unique blend of culture and scenery. A perfect gift or keepsake for locals, visitors, and lovers of city photography.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#Melbourne #ScenicMelbourne #VictoriaAustralia #WallCalendar2027 #CityPhotography #KaraOnline
(9318306300276)
| SKU | 9318306300276 |
| Model # | MC |
| Barcode # | 9318306300276 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997