2027 Calendar David Messent South Australia Horizontal Wall SAC
2027 South Australia Wall Calendar by David Messent
Celebrate the diverse beauty of the region with the 2027 South Australia Wall Calendar by David Messent. Featuring a mix of coastal scenery, vineyards, and natural landscapes, this calendar highlights the best of South Australia. Perfect for travel enthusiasts and proud locals, it adds inspiration and organisation to any space.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#SouthAustralia #SALandscapes #AustraliaTravel #WallCalendar2027 #NaturePhotography #KaraOnline
(9318306290270)
| SKU | 9318306290270 |
| Model # | SAC |
| Barcode # | 9318306290270 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997