2027 Calendar David Messent Scenic Sydney Horizontal Wall SC
2027 Scenic Sydney Wall Calendar by David Messent
Celebrate Australia's most famous city with the 2027 Scenic Sydney Wall Calendar by David Messent. Featuring stunning harbour views, landmarks, and cityscapes, this calendar is perfect for locals, tourists, and Sydney lovers. A beautiful and practical addition to any wall.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#Sydney #ScenicSydney #SydneyHarbour #WallCalendar2027 #AustraliaTravel #KaraOnline
(9318306240275)
| SKU | 9318306240275 |
| Model # | SC |
| Barcode # | 9318306240275 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997