2027 Calendar David Messent New South Wales Horizontal Wall NSWC
2027 New South Wales Wall Calendar by David Messent
Discover the diversity of NSW with the 2027 New South Wales Wall Calendar by David Messent. From coastal views to inland landscapes, this calendar captures the essence of one of Australia's most iconic states. Perfect for travel lovers and proud locals alike.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#NewSouthWales #NSW #AustraliaTravel #WallCalendar2027 #LandscapePhotography #KaraOnline
(9318306230276)
| SKU | 9318306230276 |
| Model # | NSWC |
| Barcode # | 9318306230276 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997