Davis & Waddell Quinn Cutlery Set 16-Piece Stainless Steel , F5100485
Davis & Waddell Quinn Cutlery Set 16-Piece
This Davis & Waddell Quinn Stainless Steel Cutlery 16-Piece Set is a stylish and beautiful addition to your tabletop and dining setting. Made of stainless steel in an elegant silver finish, it features a full set of table forks, table knives, table spoons and tea spoons. Complete your dining table setting when entertaining friends and family with this beautiful cutlery set.
Features
- 16-piece cutlery set
- Suitable for everyday dining
- Durable and well-balanced design
- Classic, versatile style
- Ideal for home or gifting
Specifications
- Includes: 4 x Table forks (20.6cm x 2.7cm x 2.5cm), 4 x Table knives (21.9cm x 1.8cm x 0.5cm), 4 x Table spoons (20.6cm x 4.3cm x 2.5cm), 4 x Tea spoons (14.8cm x 3cm x 1.8cm)
- Material Composition: Stainless Steel
- Made in China
#davis & waddell cutlery set #16 piece cutlery #stainless steel cutlery #tableware #dining cutlery set
(9345869295961)
| SKU | 9345869295961 |
| Model # | F5100485 |
| Barcode # | 9345869295961 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.220m |
| Assembled Height | 0.030m |
| Assembled Width | 0.220m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997