Davis & Waddell Electronic Salt & Pepper Mill Stainless Steel, DES0562
Davis & Waddell Electronic Salt & Pepper Mill
Enrich your dining experience with this exclusive Davis & Waddell Electronic Salt & Pepper Mill. Made from stainless-steel, it's an elegant statement piece that will last many years to come. Simply place salt or pepper in this electric mill and it will automatically grind seasonings onto your favourite foods.
Features
- Electronic one-touch grinding
- Suitable for salt and pepper
- Modern, ergonomic design
- Ideal for everyday cooking and dining
- Easy refill and operation
Specifications
- Size: 5.7x5.7x22.7cm
- Material Composition: Stainless Steel, PC, ABS, Ceramic
- Made in China
- Battery operated (NOT included)
#davis & waddell salt and pepper mill #electronic pepper mill #electric salt grinder #kitchen seasoning tools #electric mill
(9345869276250)
| SKU | 9345869276250 |
| Model # | DES0562 |
| Barcode # | 9345869276250 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.060m |
| Assembled Height | 0.230m |
| Assembled Width | 0.060m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997