Davis & Waddell Darley Stoneware Oil & Vinegar Set Cream Speckle, DESFP15
Davis & Waddell Darley Stoneware Oil & Vinegar Set
The Davis & Waddell Darley Oil & Vinegar Set, crafted from durable stoneware with an elegant speckled glaze, adds a unique touch to the kitchen. Made of high-quality durable and elegant stoneware with a speckled glaze, the unique and timeless look of these bottles pairs perfectly with a Mediterranean table.
Features
- Durable stoneware construction
- Designed for oil and vinegar serving
- Elegant tabletop presentation
- Ideal for kitchens and dining tables
- Easy-pour spouts
Specifications
- Size: 6.5x6.5x23.5cm
- Material Composition: 100% stoneware
- Made in China
- Dishwasher and microwave safe (excluding metal parts)
#davis & waddell oil vinegar set #stoneware oil bottle #oil and vinegar dispenser #tableware #kitchen serving set
(9345869295206)
| SKU | 9345869295206 |
| Model # | DESFP15 |
| Barcode # | 9345869295206 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Assembled Length | 0.070m |
| Assembled Height | 0.240m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997