Davis & Waddell Fine Foods Three Tier Serving Stand Natural & Black, DTA0578
Davis & Waddell Fine Foods Three Tier Serving Stand
This Davis & Waddell Fine Foods Three Tier Serving Stand is both stylish and practical. It comes with three acacia wooden tiers, held together by a sleek metal frame. Perfect for summer entertainment, serve delicious sandwiches, cakes and charcuterie fixings at your next social event.
Features
- Three-tier serving design
- Suitable for both hot and cold dishes
- Perfect for entertaining and events
- Stable and easy to assemble
- Elegant presentation style
Specifications
- Size: 48x23x68cm
- Material Composition: Acacia wood and coated metal frame
- Made in India
- Wipe clean only
#davis & waddell serving stand #three tier stand #food serving stand #entertaining platter #dessert stand
(9345869217307)
| SKU | 9345869217307 |
| Model # | DTA0578 |
| Barcode # | 9345869217307 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Assembled Length | 0.480m |
| Assembled Height | 0.680m |
| Assembled Width | 0.230m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997