Davis & Waddell Electric Fairy Floss Maker Cream, G0000904
Davis & Waddell Electric Fairy Floss Maker
Create fluffy, melt-in-your-mouth treats with this Davis & Wadell Electric Fairy Floss Maker. Simply add granulated sugar, turn it on, and watch the magic unfold! The clear rim is both a protective guard and a viewing window, so you can watch your cotton candy taking shape. With the option to add your own flavours and colours, this fairy floss maker will be a household favourite.
Features
- Creates Fluffy Cotton Candy: Makes melt-in-your-mouth treats with ease.
- Simple Operation: Just add granulated sugar and watch the magic unfold.
- Clear Rim: Acts as both a protective guard and viewing window.
- Customisable Flavours: Add your own flavours and colours for personalized creations.
- Precise Measurements: Includes a slotted spoon for accurate sugar measurements.
- Perfect for Events: Ideal for parties, birthdays, and any fun occasion.
- Power: 500W for efficient performance.
Specifications
- Size: 28.3x28.3x22.8cm
- Material Composition: Stainless Steel, Aluminium, PP Plastic- Made in China
- Power: 500W for efficient performance.
#davis & waddell fairy floss maker #electric fairy floss machine #fairy floss maker #cotton candy maker
(9345869307947)
| SKU | 9345869307947 |
| Model # | G0000904 |
| Barcode # | 9345869307947 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.290m |
| Assembled Height | 0.230m |
| Assembled Width | 0.290m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997