Davis & Waddell 1.6L Multi Yoghurt Maker White, F5100233
Davis & Waddell 1.6L Multi Yoghurt Maker
The Davis & Waddell 1.6L Multi Yoghurt Maker lets you make fresh, natural homemade yoghurt at home in just 10 hours. The 9 x 190mL glass jars lets you meal prep homemade yoghurt for the whole week. Experiment with your favourite flavours and varieties of yoghurt!
Features
- Electric yoghurt making system
- Suitable for homemade yoghurt
- Easy to use and clean
- Ideal for family households
Specifications
- Size: Yoghurt Maker 26x24.5x13cm, Internal jar holder 25.1x25.1x4.2cm
- Material Composition: Stainless Steel, Plastic, Glass
- Made in China
#davis & waddell yoghurt maker #1.6l yoghurt maker #multi yoghurt maker #electric yoghurt maker
(9345869296135)
| SKU | 9345869296135 |
| Model # | F5100233 |
| Barcode # | 9345869296135 |
| Brand | Davis & Waddell |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Assembled Length | 0.260m |
| Assembled Height | 0.130m |
| Assembled Width | 0.250m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997