Caribee Calibre Safety Hi-Vis Backpack 26L Orange, Work & Outdoor 5801
$69.99
RRP $74.95
SAVE 7%
In Stock
Backpack 26L Calibre Safety Hi-Vis, Work & Outdoor EJF 5802
Specifications
- Volume: 26L
- Dimensions: 42 x 30 x 20cm
Features
- High Visibility site and rail backpack
- Action Back Extreme padded harness provides a comfortable fit
- Sternum strap allows for greater pack stability
- Heavy duty construction
- Main compartment with internal storage pockets
- Front pocket with organiser panel
- Side mount utility zip pocket
- Reflective Day/Night X tape pattern
- Mesh bottle pocket
#Travel #Gift #Accessories
(9315524058019)
| SKU | 9315524058019 |
| Model # | 5801 |
| Barcode # | 9315524058019 |
| Brand | Caribee |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Assembled Length | 0.330m |
| Assembled Height | 0.439m |
| Assembled Width | 0.090m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997