2027 Calendar David Messent Western Australia Horizontal Wall WAC
2027 Western Australia Wall Calendar by David Messent
Explore the vast and diverse landscapes of WA with the 2027 Western Australia Wall Calendar by David Messent. From rugged coastlines to expansive outback scenery, this calendar captures the essence of one of Australia's most spectacular regions. A perfect addition for nature lovers and adventurers.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 34 x 24cm (34 x 48cm when opened)
#WesternAustralia #WALandscapes #AustraliaTravel #WallCalendar2027 #NaturePhotography #KaraOnline
(9318306330273)
| SKU | 9318306330273 |
| Model # | WAC |
| Barcode # | 9318306330273 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.340m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.240m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997