Winsor & Newton Cotman Watercolour 5mL x 10 Tube Collection
$32.99
RRP $44.99
SAVE 27%
SOLD OUT
Winsor & Newton Cotman Watercolour 10 Tube Collection
Discover watercolours with 10 essential colours made from quality, fine art pigments.
Specifications
- Set of 10 x 5mL paint tubes
- Colours include: Titanium White, Process Yellow, Cadmium Yellow Deep Hue, Cadmium Red Hue, Process Magenta, Ultramarine, Process Cyan, Permanent Green Middle, Yellow Ochre, Mars Black.
#Winsor & Newton #School #Office #Pen
(884955074220)
| SKU | 884955074220 |
| Model # | 0390664 |
| Barcode # | 884955074220 |
| Brand | Winsor & Newton |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.210m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.001176000m3 |
| Assembled Length | 0.260m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.070m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997