Winsor & Newton Cotman Watercolour 8mL x 6 Tube Collection
$46.99
RRP $79.99
SAVE 41%
Only 1 left
Winsor & Newton Cotman Watercolour 6 Tube Collection
Discover 6 tubes of Cotman Watercolours made with quality, fine art pigments for colour permanence.
Specifications
- Set of 6 x 8mL paint tubes
- Colours include: Lemon Yellow Hue, Permanent Rose, Ultramarine, Sap Green, Burnt Umber, Ivory Black
#Winsor & Newton #School #Office #Pen
(5012572005746)
| SKU | 5012572005746 |
| Model # | 0390635 |
| Barcode # | 5012572005746 |
| Brand | Winsor & Newton |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.000660000m3 |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997