Packing List by Peter Pauper Press
Don't forget! This handy Packing List Note Pad will help ensure you never leave for a trip without your essentials!
Features
- Categories include ''Basics'' (phone/tablet, headphones, passport, etc.); ''Clothes'' (underwear, socks, shoes, etc.); ''Toiletries'' (soap, toothbrush, eyeglasses, etc.); and ''Additional Items'' (travel documents, insect repellent, gloves, prescription, camera, etc.).
- Includes space to note ''Date of Trip'' and ''Place.''
- Tearable sheets allow you to take your lists on the go.
- Check things off as you get them packed!
- Thick, smooth-finish paper supports pen or pencil.
Specifications
- 60 sheets
- Larger-sized note pad measures 15.3cm wide x 23cm high.
#gift stationery #keepsake #writing #personal journal #blank notebook
(9781441331915)
| SKU | 9781441331915 |
| Model # | 331915 |
| Barcode # | 9781441331915 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.230m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.153m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997