Mushrooms Note Pad, Peter Pauper Press
Make planning your day more fun(gi) with this delightful Mushrooms Daily Note Pad!
Features
- Organize your schedule with helpful categories, such as Today's Date, To Do, Appointments, Errands to Run, Follow-Up, and People to Contact.
- Versatile pad allows you to easily jot down tasks, errands, appointments, notes, and more.
- Each sheet tears off cleanly, allowing you to take your plans on the go!
- Feel satisfyingly productive as you check off each accomplished task! - Thick, smooth-finish paper supports pen or pencil.
- Charming woodland design, with vibrant mushrooms, leaves, and ferns against a black background, adds a touch of whimsy to each day!
Specifications
- 60 sheets
- Pad measures 15.3 x 22.9cm
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441343604)
| SKU | 9781441343604 |
| Model # | 343604 |
| Barcode # | 9781441343604 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Assembled Length | 0.229m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.153m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997