Peter Pauper Press Journal Mid-Size - Watercolor Feathers 324498
Peter Pauper Press Mid-Size Journal Watercolor Feathers
This beautiful journal has plenty of space for all of your musings.
Features
- Inside, crisp journaling pages provide plenty of space for personal reflection, sketching, or jotting down favorite quotations or poems.
- Premium acid-free archival quality paper takes pen or pencil beautifully, preserving your thoughts for years to come
- Light gray lines subtly guide your writing.
- An inside back cover pocket expands to hold notes, cards, mementos, and more.
- The matching elastic closure secures your journal.
- Interior endsheets complement the overall design.
- Bookbound-style hardcover binding ensures durability.
Specifications
- 160 pages
- Dimensions (W x H): 16 x 21cm
- 120gsm paper
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441324498)
| SKU | 9781441324498 |
| Model # | 324498 |
| Barcode # | 9781441324498 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.160m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997