Peter Pauper Press Journal Mid-Size
- Sea Turtles
Perfect for personal reflection, sketching, use as a diary, or jotting down favourite quotations or poems.
Features
- Lightly-lined, acid-free archival-quality paper
- Lies flat
- Matching elastic closure
- Inside back cover pockets
- Gold foil and glossy highlights with embossing
Specifications
- Page: 160
- Dimensions: W159mm x H203mm x D13mm
- Binding: Hard cover
#School #Office #Stationery
(9781441332271)
| SKU | 9781441332271 |
| Model # | 332271 |
| Barcode # | 9781441332271 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.165m |
| Assembled Height | 0.209m |
| Assembled Width | 0.020m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997