Palm Beach Scented Soy Candle Standard 420g - Summer Peach MCXSPW
Palm Beach Summer Peach 420g Standard Scented Soy Candle
Embrace the allure of Summer Peach, a fragrant journey to a tropical paradise where every moment feels like a sun-soaked escape. This sublime scent of summer will transport you wherever you hope to go.
Features
- Australian Made
- Up to 80 hours burn time
- 2 x 100% cotton wicks to ensure a clean even burn
Fragrance Note
- Top: Peach, Orange, Tropical Fruit
- Heart: Peach, Blackcurrant
- Base: Peach, Coconut
Specifications
- Diameter: 10cm
- Height: 11.5cm
- Weight: 420g
Home fragrance. Home decor. Gift idea.
(0726436092838)
| SKU | 0726436092838 |
| Model # | MCXSPW |
| Barcode # | 0726436092838 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997