Palm Beach Scented Soy Candle Standard 420g - Pistachio Rose W25MCXPR
$37.95
RRP $49.95
SAVE 24%
In Stock
Palm Beach Pistachio Rose 420g Standard Scented Soy Candle
A delicate dance of floral and gourmand elegance, featuring rose water, creamy pistachio, and sweet vanilla.
Features
- Australian Made
- Up to 80 hours burn time
- 2 x 100% cotton wicks to ensure a clean even burn
Fragrance Note
- Top: Rose Water, Spun Sugar, Honeybell Orange
- Heart: Pistachio, Honeyed Pecans
- Base: Vanilla Bean, Tonka
Specifications
- Diameter: 10cm
- Height: 11.5cm
- Weight: 420g
Home fragrance. Home decor. Gift idea.
(0781005839702)
| SKU | 0781005839702 |
| Model # | W25MCXPR |
| Barcode # | 0781005839702 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997