Palm Beach Scented Soy Candle Standard 420g - Sparkling Lychee W25MCXSL
$32.99
RRP $49.95
SAVE 34%
In Stock
Palm Beach Sparkling Lychee 420g Standard Scented Soy Candle
This youthful fragrance bursts with juicy lychee, vibrant grapefruit, creamy coconut, refreshing floral notes, and a soft musk-vanilla finish, evoking tropical freshness.
Features
- Australian Made
- Up to 80 hours burn time
- 2 x 100% cotton wicks to ensure a clean even burn
Fragrance Note
- Top: Grapefruit, Mandarin, Rhubarb
- Heart: Lychee, Rose, Peach
- Base: Coconut
Specifications
- Diameter: 10cm
- Height: 11.5cm
- Weight: 420g
Home fragrance. Home decor. Gift idea.
(0781005839719)
| SKU | 0781005839719 |
| Model # | W25MCXSL |
| Barcode # | 0781005839719 |
| Brand | Palm Beach |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.140m |
| Assembled Width | 0.100m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997