Jean Dubost Laguiole Simplicite Salad Server Set 2-Piece Pastel Pink, Whitehill SP97888-P
Jean Dubost Laguiole Simplicite Pastel Pink Salad Server Set
Serve salad in style with this 2 piece salad server set from Jean Dubost Laguiole.
Features
- Set Contains: 1 x Large Service Spoon, 1 x Large Serving Fork
- Salad Servers are made from high grade stainless steel
- Handles are made from high impact, lightweight ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) plastic ensuring durability and high mechanical strength.
Specifications
- Dimensions: 30cm W x 2.2cm H x 10cm D
- Material: Stainless steel, ABS plastic
- Care Instructions: Handwashing is recommended
- Made in France
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(3219336238903)
| SKU | 3219336238903 |
| Model # | SP97888-P |
| Barcode # | 3219336238903 |
| Brand | Jean Dubost Laguiole |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.100m |
| Assembled Height | 0.300m |
| Assembled Width | 0.022m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997