Home Chapter Cheese Knife Set The Gourmet Collection 4-Piece, Artisanau HCGS63340
The Gourmet Cheese Knife Book Box by Home Chapter
Turn your kitchen shelf into a book shelf with this quality collection. Housed in beautifully crafted packaging, this set is not only practical but a stunning gift for anyone who loves gourmet cheese.
Elevate your cheese-tasting experience with this 4-piece Cheese Knife Set, a must-have for any cheese lover! Perfectly curated, this set includes a Parmesan Shaver, Cheese Knife, Cheese Fork, and a Parmesan/Hard Cheese Knife, all housed in elegant, gift-ready packaging.
Specifications
- Set Includes: Parmesan Shaver, Cheese Knife, Cheese Fork & Parmesan/Hard Cheese Knife
- Materials: Stainless Steel, Acacia Wood
- Tips & warnings: Handwash recommended
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(650450823249)
| SKU | 650450823249 |
| Model # | HCGS63340 |
| Barcode # | 650450823249 |
| Brand | Home Chapter |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997