Home Chapter Carving Set Premium 2-Piece, Artisanau HCGS95923
Premium Carving 2-Piece Book Box by Home Chapter
Turn your kitchen shelf into a book shelf with this quality collection. Presented in beautiful packaging, this set makes a thoughtful gift for any cooking enthusiast or home chef. Treat yourself or someone special to this exquisite Carving Set, it's the perfect way to serve a beautifully carved meal in style.
Perfect for holiday meals, family gatherings, or special occasions, this 2-piece Carving Set combines practicality with elegance, making it an essential addition to any kitchen. The sleek, ergonomic handles provide comfort and balance, while the sharp blades ensure.
Specifications
- Set Includes: 20cm Carving Knife & 15cm Fork
- Materials: Stainless Steel, Acacia Wood
- Tips & warnings: Handwash recommended
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(650450831404)
| SKU | 650450831404 |
| Model # | HCGS95923 |
| Barcode # | 650450831404 |
| Brand | Home Chapter |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997