ATAR Notes Year 9 Maths Complete Course Notes (2024-2026)
ATAR Notes Year 9 Maths Complete Course Notes (2024-2026)
These notes are your all-in-one, comprehensive guide to the Year 9 Maths course! Based on the Australian National Curriculum, they cover every topic in detail with tonnes of worked solutions, diagrams, simple explanations, and tips from our high-achieving authors. This book is the perfect tool to help you not only thrive in your Year 9 studies, but also to prepare you to succeed in your final years of high school.
#ATARNotes #Year9Maths #MathsNotes #StudyMaths #KaraOnline
(9781922818904)
| SKU | 9781922818904 |
| Model # | 9781922818904 |
| Barcode # | 9781922818904 |
| Brand | InStudent Publishing Pty Ltd |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Assembled Length | 0.297m |
| Assembled Height | 0.009m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997