Artico Amber Rechargeable Book Light Reading Lamp Clip On ABL009
$28.99
RRP $34.95
SAVE 17%
SOLD OUT
Amber Rechargeable Book Light
Read with flexibility with zero blue light.
Features
- Clips onto book or any surface.
- 2 levels of brightness.
Specifications
- Charges by cable, fully charged in 2 hours, lasts 16 hours per charge
- Input voltage: AC 100-240 V
- Battery Capacity: 1000mAh
#Lighting #Lamp #Reading
(9351095027634)
| SKU | 9351095027634 |
| Model # | ABL009 |
| Barcode # | 9351095027634 |
| Brand | Artico |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.026m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997