Artico Animal Rechargeable Book Light Reading Lamp Clip On Dog ABL020
$25.99
RRP $29.95
SAVE 13%
SOLD OUT
Dog Rechargeable Book Light
This Dog Rechargeable Book Light is the perfect gift for young readers.
Features
- Clips onto book or any surface
- 3 light options: White, Amber, Warm
Specifications
- Charges by cable, fully charged in 45 minutes, lasts 10 hours per charge
- Input voltage: AC100-240V
- Battery capacity: 300mAh
#Lighting #Lamp #Reading
(9351095038586)
| SKU | 9351095038586 |
| Model # | ABL020 |
| Barcode # | 9351095038586 |
| Brand | Artico |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.026m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997