Artico The Flexi Rechargeable Book Light Reading Lamp Clip On White RCBL004
$25.99
RRP $34.95
SAVE 26%
SOLD OUT
The Flexi Rechargeable Book Light
This Flexi Rechargeable Book Light is great for travel or night time reading.
Features
- The flexible neck lets you bend your light to your preferred angle.
- 2 levels of brightness
- Twin LED lights
- Clips onto book
- Comes with USB charging cable
Specifications
- USB charging
- Up to 16 hours per charge
- Input Voltage: AC100-240V
- Battery Capacity: 800mAh
#Lighting #Lamp #Reading
(9351095006042)
| SKU | 9351095006042 |
| Model # | RCBL004 |
| Barcode # | 9351095006042 |
| Brand | Artico |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.050m |
| Assembled Height | 0.179m |
| Assembled Width | 0.026m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997