Anker Play Candle Making Kit Aroma Therapy 500327RS
$22.99
RRP $24.49
SAVE 6%
Only 1 left
Anker Play Products Candle Making Kit Aroma Therapy
This Aroma Therapy Candle Making Kit is a fun candle making project for kids ages 6+. It includes everything you need to make 2 candles in a tin with lid. A great gift for kids!
Includes
- Instructions
- 1 x bag of bees wax chips
- 2 x candle tins with lids
- Stickers
- 2 x candle wicks
- 1 x colorant
- 2 x scents (Vanilla and Lavender)
- Mixing stick
Suitable for ages 6 and up.
#Health #Beauty #Wellness #Massage #Relax #Make-up #Cosmetics
(810062777006)
| SKU | 810062777006 |
| Model # | 500327RS |
| Barcode # | 810062777006 |
| Brand | Anker Play Products |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.260m |
| Shipping Length | 0.340m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997