2027 Calendar David Messent Colours of Australia Mini Wall MCOL
2027 Colours of Australia Mini Wall Calendar by David Messent
Brighten any room with the 2027 Colours of Australia Mini Wall Calendar by David Messent. Featuring vibrant landscapes and bold natural colours, this compact calendar brings energy and visual appeal to your space. Ideal for those who love art, photography, and Australian scenery.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 15 x 10.5cm (15 x 21cm when opened)
#ColoursOfAustralia #MiniCalendar #AustraliaNature #WallCalendar2027 #ColorfulWorld #KaraOnline
(9318306360270)
| SKU | 9318306360270 |
| Model # | MCOL |
| Barcode # | 9318306360270 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997