2027 Calendar David Messent Australian Gardens Mini Wall MG
2027 Australian Gardens Mini Wall Calendar by David Messent
Add a touch of elegance to small spaces with the 2027 Australian Gardens Mini Wall Calendar by David Messent. Featuring beautifully maintained gardens and floral displays, this compact calendar is ideal for desks, kitchens, or offices. Perfect for garden lovers seeking both inspiration and practicality.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 15 x 10.5cm (15 x 21cm when opened)
#AustralianGardens #MiniCalendar #GardenLovers #WallCalendar2027 #FloralPhotography #KaraOnline
(9318306340272)
| SKU | 9318306340272 |
| Model # | MG |
| Barcode # | 9318306340272 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997