2027 Calendar David Messent Scenic Australia Mini Wall MA
2027 Scenic Australia Mini Wall Calendar by David Messent
Travel across Australia in a compact format with the 2027 Scenic Australia Mini Wall Calendar by David Messent. Showcasing iconic landscapes and natural beauty, this mini calendar is perfect for smaller spaces while still delivering stunning imagery. A great gift for travel lovers.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 15 x 10.5cm (15 x 21cm when opened)
#ScenicAustralia #MiniCalendar #AustraliaTravel #WallCalendar2027 #LandscapePhotography #KaraOnline
(9318306350271)
| SKU | 9318306350271 |
| Model # | MA |
| Barcode # | 9318306350271 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997