2027 Calendar David Messent Birds of Australia Mini Wall MB
2027 Birds of Australia Mini Wall Calendar by David Messent
Discover Australia's unique birdlife with the 2027 Birds of Australia Mini Wall Calendar by David Messent. Featuring detailed and vibrant bird photography, this compact calendar is perfect for birdwatchers and nature enthusiasts. A great way to stay organised while celebrating native species.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 15 x 10.5cm (15 x 21cm when opened)
#BirdsOfAustralia #MiniCalendar #BirdLovers #WallCalendar2027 #WildlifePhotography #KaraOnline
(9318306390277)
| SKU | 9318306390277 |
| Model # | MB |
| Barcode # | 9318306390277 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997