2027 Calendar David Messent Australian Wildlife Mini Wall MWL
2027 Australian Wildlife Mini Wall Calendar by David Messent
Enjoy Australia's iconic animals in a compact format with the 2027 Australian Wildlife Mini Wall Calendar by David Messent. Featuring stunning images of native wildlife, this calendar is perfect for animal lovers. Ideal for desks or small walls while staying organised throughout the year.
Featuring photographs taken by well known photographer David Messent, this calendar includes:
- A 2-page year planner inside the back cover
- Significant dates (Australian, New Zealand and International)
- Australian school holidays
- Previous and forward month references
Specifications
- Date: 12 months (January to December 2027)
- Dimensions (W x H): 15 x 10.5cm (15 x 21cm when opened)
#AustralianWildlife #MiniCalendar #AnimalLovers #WallCalendar2027 #WildlifePhotography #KaraOnline
(9318306380278)
| SKU | 9318306380278 |
| Model # | MWL |
| Barcode # | 9318306380278 |
| Brand | David Messent |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Assembled Length | 0.150m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.110m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997