2026-2027 18-Month Diary Paperblanks Midi Week to View Hardcover GRYFFINDOR
Paperblanks 2027 GRYFFINDOR 18-Month Planner
Harry Potter Collection
Celebrate courage and ambition with the Paperblanks 2027 GRYFFINDOR 18-Month Planner. This 18-month week-to-view planner runs from July 2026 to December 2027 and features a bold hardcover inspired by the legendary Hogwarts house.
Gryffindor is home to brave hearts and daring minds
Specifications
- Date: 18 Months (July 2026 to December 2027)
- Size: Midi (12.5 x 18 x 2cm)
- Format: Week to View (Horizontal)
- 224 pages of acid-free FSC-certified 80gsm paper
- Hardcover elastic closure
- Smyth sewn binding (threaded stitching and glue, as needed)
- Language: English
Features
- Decorative printed cover paper
- 100% recycled binder boards
- Monthly planner
- Conversion tables
- Year planner
- International dialling codes
- Mini calendars
- International holidays
- World time zones
- Note-taking pages
- Name plate
- Back cover pouch
- Ribbon markers.
Why You'll Love It
- Adds magical style to daily planning
- Great collectible for Harry Potter fans
- Durable construction for everyday use
- Helps organise busy weekly schedules
- Thoughtful gift for fantasy and stationery lovers.
#Paperblanks #Gryffindor #HarryPotterPlanner #20262027Diary #WeekToView #HardcoverDiary #WizardingWorld #PlannerAddict #StationeryLover #MidiDiary #FantasyPlanner #PaperblanksDiary #KaraOnline
(9780349718781)
| SKU | 9780349718781 |
| Model # | 9780349718781 |
| Barcode # | 9780349718781 |
| Brand | Paperblanks |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.125m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.125m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997