2026-2027 18-Month Diary Paperblanks Maxi Week to View Vertical Hardcover LYNX RISING
Paperblanks 2027 LYNX RISING 18-Month Planner
Erica Williams Art
Stay focused and inspired with the Paperblanks 2027 LYNX RISING 18-Month Planner. Covering July 2026 to December 2027, this vertical week-to-view planner features striking artwork, generous writing space and a durable hardcover finish.
Featuring a vibrant contemporary work by American creator and illustrator Erica Williams, this design jumps off the page with fearless energy. Originally created as a limited edition screen-printed poster for the Americana folk duo Watchhouse, this illustration captures the imagination and transports viewers to whole new worlds.
Specifications
- Date: 18 Months (July 2026 to December 2027)
- Size: Maxi (13.5 x 21 x 1.8cm)
- Format: Week to View (Vertical)
- 224 pages of acid-free FSC-certified 80gsm paper
- Hardcover elastic closure
- Smyth sewn binding (threaded stitching and glue, as needed)
- Language: English
Features
- Decorative printed cover paper
- 100% recycled binder boards
- Monthly planner
- Conversion tables
- Year planner
- International dialling codes
- Mini calendars
- International holidays
- World time zones
- Note-taking pages
- Name plate
- Back cover pouch
- Ribbon markers.
Why You'll Love It
- Bold artwork makes planning more inspiring
- Large format offers excellent writing space
- Reliable hardcover stands up to daily use
- Keeps appointments and goals organised
- Perfect gift for stationery and planner lovers.
#Paperblanks #LynxRising #MaxiDiary #HardcoverPlanner #20262027Diary #VerticalPlanner #WeekToView #StationeryAddict #PlannerCommunity #PaperblanksDiary #PremiumPlanner #CreativeOrganisation #KaraOnline
(9780349718828)
| SKU | 9780349718828 |
| Model # | 9780349718828 |
| Barcode # | 9780349718828 |
| Brand | Paperblanks |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.135m |
| Shipping Height | 0.018m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.018m |
| Assembled Width | 0.135m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997