Whitehill Children's Cutlery Set 4-Piece Stainless Steel Teddy's Table WP1700
Whitehill Baby Stainless Steel Teddy's Table Child's 4-Piece Cutlery Set
This sweet four piece set will inspire the toddler to use cutlery at meal times with its easy lightweight feel and teddy bear design. The set comprises a fork, spoon, knife and teaspon with a raised teddy bear at the base of the handles.
Specifications
- Material: Stainless Steel
- Dimensions: Fork 16cm H, Knife 17.5cm H, Spoon 15cm H, Teaspoon 12cm H
- Presented in a branded giftbox measuring 14.5cm W x 21cm L x 3.5cm H
#Kitchen #Drink #Gift #Eat #Cooking #Home Decor #Bar
(9315698037384)
| SKU | 9315698037384 |
| Model # | WP1700 |
| Barcode # | 9315698037384 |
| Brand | Whitehill |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.215m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997