Thermos Element 5 12 Can Soft Cooler
A superior quality cooler bag from Thermos.
Features
- Seamless Flex-A-Guard liner made of tear-resistant polyethylene
- Closed cell foam insulation
- Quick access lid for easy entry
- Adjustable carry strap
- 100% PVC free
Specifications
- Capacity: 12 Cans
- Dimensions (W x D x H): 30cm x 16cm x 21cm
- Material: Stainless Steel
#Thermos #travel #gift #accessories
(9311701119122)
| SKU | 9311701119122 |
| Model # | E5CAN12 |
| Barcode # | 9311701119122 |
| Brand | Thermos |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Assembled Length | 0.310m |
| Assembled Height | 0.159m |
| Assembled Width | 0.220m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997