Staedtler Noris 550 School Compass with Pencil
The Staedtler Noris 550 is the perfect precision compass for the first circle-drawing exercises at school.
Features
- Compass with integral universal adapter.
- 1 x small pencil
- Obtuse-angled safety needle
- Max. circle diameter approx. 300 mm
- Length 124 mm.
#Staedtler #School #Office #Pen
(4007817185667)
| SKU | 4007817185667 |
| Model # | 550 55 BK |
| Barcode # | 4007817185667 |
| Brand | Staedtler |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Assembled Length | 0.010m |
| Assembled Height | 0.020m |
| Assembled Width | 0.010m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997