Peter Pauper Press Keepsake Journal Letters to My Daughter 334138
Peter Pauper Press Letters to My Daughter
Deluxe Cloth-Covered Journal. As your daughter grows, record your thoughts, feelings, hopes, and memories about her in a series of letters. Begin when your daughter is a newborn. Or start when she becomes a teenager. Use these pages as a private journal. Or offer words of wisdom as you create a keepsake to share.
Features
- Each page is designed to resemble a letter, to help prompt your thoughts.
- Lightly lined smooth-finish pages take pen beautifully.
- Archival/acid-free paper helps preserve your writing.
- Journal includes a ribbon bookmark with which to keep your place.
- An inside back cover pocket expands to hold notes, mementos, and other flat items.
- Sturdy hardcover binding.
- Cloth cover with gold foil accents.
Specifications
- 112 pages
- Dimensions (W x H): 15.9 x 21cm
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441334138)
| SKU | 9781441334138 |
| Model # | 334138 |
| Barcode # | 9781441334138 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.159m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997