Peter Pauper Press Guided Journal I'm a Homeowner, Now What? 321763
I'm a Homeowner, Now What? Peter Pauper Press
Acquiring a home is an exciting and challenging time! This backpack- and purse-sized guided notebook will make planning easier for the new homeowner on the go!
Features
- Concise fill-in lists and charts enable you to compile the essential information you need to stay organised as you get ready for your home
- Gather all the details from your real estate agent to your attorney, from utilities and community info to plumbers, electricians, remodeling plans, and beyond
- Includes graph paper and forms for planning room details, as well as checklists for routine maintenance
- Convenient inside back cover pocket for business cards, receipts, etc.
- Elastic band closure
- Durable hardcover binding.
Specifications
- 144 pages
- Dimensions (W x H): 15.9 x 21cm
#Peter Pauper Press #School #Office #Pen
(9781441321763)
| SKU | 9781441321763 |
| Model # | 321763 |
| Barcode # | 9781441321763 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.235m |
| Shipping Length | 0.290m |
| Assembled Length | 0.210m |
| Assembled Height | 0.019m |
| Assembled Width | 0.159m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997