Peter Pauper Press Artisan Bookmark - Dragon, 342935
Dragon Artisan Bookmark from Peter Pauper Press
A formidable Dragon is poised for attack on the front of this beautiful bookmark, with the design of its wings continued on the back! Stitched pattern resembles dragon scales!
Features
- Embossed vegan leather bookmark is embellished front and back with decorative stitching.
- Slim, flexible faux leather, the perfect way to keep your place!
- Matching tassel.
- A unique book accessory.
- Suitable for gift-giving.
- Bookmark is packaged in a clear plastic sleeve.
Specifications
- Bookmark measures 6.5cm wide x 18cm high.
- Warning: Choking hazard, small parts. Not for children under 3 years.
#tassel bookmarks #gift bookmarks #book lover gifts
(9781441342935)
| SKU | 9781441342935 |
| Model # | 342935 |
| Barcode # | 9781441342935 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.065m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997