Peter Pauper Press Artisan Bookmark - Celestial, 337641
Celestial Artisan Bookmark from Peter Pauper Press
The quotation "Your task is not to foresee the future, but to enable it." by Antoine de Saint-Exupery is stamped in gold foil on this attractive vegan leather bookmark.
Features
- Decorative stitching and gold foil sun and stars appear on the front; outline stitching and embossed stars embellish the back.
- Slim, flexible faux leather, the perfect way to keep your place!
- Matching tassel.
- A unique book accessory.
- Suitable for gift-giving.
- Bookmark is packaged in a clear plastic sleeve.
Specifications
- Bookmark measures 6.5cm wide x 18cm high.
- Warning: Choking hazard, small parts. Not for children under 3 years.
#tassel bookmarks #gift bookmarks #book lover gifts
(9781441337641)
| SKU | 9781441337641 |
| Model # | 337641 |
| Barcode # | 9781441337641 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Assembled Length | 0.180m |
| Assembled Height | 0.006m |
| Assembled Width | 0.065m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997