Home Tutor Series Basic Mathematics Year Level 5 Book 1
$6.99
RRP $14.95
SAVE 53%
In Stock
Home Tutor Series Basic Mathematics Year 5 Workbook Book 1
Mathematics workbook designed to strengthen Year 5 numeracy skills through guided practice and revision.
Ideal for Year 5 Primary Students, Teachers, Parents and Tutors.
Specifications
- ISBN: 9780648376347
- Published: August 2022
- Format: Paperback
- Dimensions: 21 x 28 x 0.5cm
#year 5 maths workbook #primary maths australia #numeracy skills workbook
(9780648376347)
| SKU | 9780648376347 |
| Model # | 9780648376347 |
| Barcode # | 9780648376347 |
| Brand | Home Tutor Series |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Assembled Length | 0.280m |
| Assembled Height | 0.005m |
| Assembled Width | 0.210m |
| Type | New |
Be The First To Review This Product!
Help other Nextra Chatswood (Karaonline) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Fast dispatch from NSW
Secure checkout
Australian trusted business since 1997